Na chwilę obecną podologia ciągle jest zarezerwowana dla osób wykwalikowanych, przez co zalicza się ją do działalności paramedycznej. Póki co tylko w kilku krajach uznaje się podologię za potrzebną oraz niezbędną dziedzinę w pielęgnacji, profilaktyce i leczeniu stóp. Wiadomo, że zdrowe i zadbane stopy są punktem obowiązkowym przed wykonaniem ładnego Pedicure i stylizacji paznokci u stóp.
Odpowiednia pielęgnacja stóp
Znajdziecie u nas dużo porad dotyczących pielęgnacji paznokci i dłoni. Nie oszukujmy się: stopy są równie ważne. Zwłaszcza latem, gdy istnieje szansa na pokazanie ich publicznie. Podolog bardzo często związany jest z dermatologią, chirurgią, ortopedią, diabetologią, masażami i rehabilitacją. Dobry podolog wystawi skierowanie do odpowiedniego lekarza, dzięki któremu każdy będzie mógł pochwalić się swoimi stopami. To właśnie ten specjalista pomoże przy pierwszych chorobach i nieprawidłowościach stóp.
Na szczęście w naszym kraju nie brakuje dobrych specjalistów: ich usługi często uznawane są jako ratunek na wszelkie dolegliwości związane z naszymi dolnymi kończynami, nie tylko stopami.
(fot. Strefa Urody )
Na czym musi znać się podolog
Nauka podologii obejmuje zagadnienia z:
- ortopedii,
- osteologii,
- miologii,
- flebiologii,
- angiologii,
- neurologii,
- dermatologii,
- limfologii.
Nauka tej dziedziny zajmuje się również powiązaniami między tymi zagadnieniami i tym, jak wpływają na siebie nawzajem. Dobry potolog pomoże z:
- brodawkami,
- zrogowacieniami,
- pękającymi piętami,
- infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi,
- potliwością,
- wrastającymi paznokciami,
- onychiozą,
- pogrubionymi i rurkowatymi paznokciami,
- wieloma innymi niedogodnościami!
Komentarze