Na rynku mamy dostępną całą gamę pilników do paznokci. Jak wybrać najlepszy, który nie zniszczy płytki naszych paznokci? Ważne jest to, by dobrać je nie tylko na podstawie materiału ale i ziarnistości.I to właśnie na tym drugim aspekcie się teraz skupimy.
Kilka słów o ziarnistości pilników
Dlaczego w ogóle warto zwrócić uwagę na rodzaj i ziarnistość pilnika? Źle dobrane akcesoria mogą przyczynić się do:
- rozdwajania paznokci,
- uszkodzenia płytki,
- zarysowania płytki.
Ziarnistość możemy określić po tym, ile ziarenek występuje na 1 cm2 pilniczka. Inne pilniki przeznaczone są dla paznokci sztucznych, hybrydowych, akrylowych i oczywiście naturalnych. Jak więc dobrać taki, który pomoże nam zadbać o manicure i nie uszkodzi płytki?
Pilnik gruboziarnisty – 80-100
Pilniki gruboziarniste charakteryzuje przede wszystkim siła tarcia i bardzo szorstka powierzchnia. Ziarnistość spokojnie można poczuć gołym palcem. Takie pilniczki warto mieć w przypadku noszenia tipsów i hybryd, akrylu. Tak gruba ziarnistość idealnie pomoże w naruszeniu pierwszej warstwy manicure i usunie nadprogramowy materiał z płytki. Jednak ze względu na jego „siłę” przeznaczony jest on dla profesjonalnych użytkowników: łatwo tutaj bowiem o uszkodzenie i zarysowanie paznokci. Nie powinno się ich stosować przy naturalnej płytce.
Pilnik średnioziarnisty – 100-180
Jest to najczęściej spotykana ziarnistość pilników, które warto używać przy paznokciach naturalnych. To właśnie nimi wymodelujemy kształt płytki (również w stylizacji hybrydowej i akrylowej).
Pilnik drobnoziarnisty – 240-500
Tak delikatne pilniczki służą przede wszystkim wygładzeniu płytki paznokcia, a także wykończeniu manicure. Istnieją jeszcze tzw. polerki, których gradację szacuje się na 600-3000: pomagają one zmatowić hybrydę lub lakier, a także delikatnie wyrównują powierzchnię paznokcia.
Pilniczki do paznokci możemy podzielić na:
- papierowe,
- metalowe,
- szklane.
Ze względu na drobnoziarnistość pilników szklanych są one najbardziej polecane dla naturalnych paznokci. Minimalizują ryzyko uszkodzenia płytki i rozdwajaniu się paznokci.
Komentarze